A vrcsoportok kialakulsa
A Dr Adamo kutatsainak eredmnyei az egyes vrcsoportoknak klnleges „egynisget” klcsnztek, ami a tpllkozsi szoksokat illeti. Ezeket a jellemzket csoportostva szletett meg a vrcsoportok kialakulsnak elmlete.
Fontos, hogy a vrcsoportok kialakulsnak elmlett s a vrcsoport specifikus tpllkozs kutatsi eredmnyeit egymstl megklnbztesse. Az albbiakban az elmletrl olvashat.
A kutatk szerint az ember snek 0-s vrcsoportja volt. Az evolci sorn, ahogy az ember j letteret hdtott meg, jfajta tpllkot tallt, az emsztrendszert, az immunrendszert is j feladatok el lltotta. Mutcik sorn az eredeti 0-s vrcsoportbl alakult ki a msik hrom vrcsoport, ez segtett az j krlmnyekhez val alkalmazkodsban.
Az skorbl rnk maradt cro-magnoni embernek 0-s vrcsoportja volt. k Afrika szavannin ltek vadsz, gyjtget letmdot, ami oda vezetett, hogy emsztrendszerk gy alakuljon, hogy alkalmas legyen a sok fehrje tartalm tpllk feldolgozsra. Ezrt mg ma is a 0-s vrcsoport emberek gyomra tbb savat termel a hsok knnyebb emsztshez, mint a tbbi vrcsoport ember.
Ahogy vltoztak a klimatikus viszonyok, cskkentek a vadszterletek, az emberek vndorlsra knyszerltek, s egy csoportjuk szakra s nyugatra vndorolt. k A-s vrcsoportak lettek, mg a kelet fel vndorlk B vrcsoportv vltak.
Az A vrcsoport kb. 15 s 25 ezer vvel ezeltt alakulhatott ki, a ksi kkorban. Ekkor mr az emberek letelepedett letmdot folytattak: nvnyek termesztsvel s llatok tenysztsvel kezdtek foglalkozni. Ettl az emsztrendszerk is olyann alakult, hogy kpes nagyobb mennyisg nvnyi eredet tpllkot feldolgozni.
A B vrcsoport 10-15 ezer vvel ezeltt alakulhatott ki. Szlhazjt India s Pakisztn terletre helyezik a Himalja-felfldre. Tllsket a zord krlmnyek kztt a vadllatok hziastsa s az lland vndorls biztostotta. Emsztrendszerk ezrt a hs s a tejtermkek tkletes felbontshoz alkalmazkodott.
Az AB vrcsoport a legfiatalabb ebben a rendszerben, az A s B vrcsoportok keveredsvel jtt ltre majd 1000 vvel ezeltt. Anyagcserjket mind a kt vrcsoport jellemzi ksrik. |