Sajnos keveseknek adatik meg, hogy elégedettek lehetnek kebleikkel. Ha Ön sem tartozik a kisebbség ezen boldog táborához, érdemes elolvasnia cikkünket. Edzésprogramunkkal ugyanis megerõsítheti mell-, váll- és hátizomzatát, azaz javíthatja testtartását, s így keblei is szembetûnõbbekké válhatnak…
Mellünknek nincsenek saját izmai, melyek megtartanák. Ezért a „kebellifting-gyakorlatok” elsősorban a mell-, a váll- és a hátizmokat célozzák meg. Ha ezek feszesek és erősek, a mellek is megemelkednek, szépen állnak.
Izmosító szünetek
A gyakorlatokhoz nincs szükségünk speciális ruházatra, a lényeg az, hogy amit felveszünk, az kényelmes legyen. A legjobban tesszük, ha a gyakorlatok elvégzésére szánt időben megválunk melltartónktól is! A tréning végrehajtása egyébként körülbelül 10 percnyi időbe telik.
TIPP: egyik vagy másik gyakorlatot akár a munkahelyi szünetekben is elvégezhetjük napközben. Ha rendszeresen tornázunk – legjobb, ha naponta – , hamar észlelni fogjuk az eredményt. Izmaink megerősödnek.
JÓ TUNDI!
A program gondoskodik a jó testtartásról, mely nemcsak az önérzetet erősíti, hanem – láthatóan – a melleket is megemeli. Ha súlyzókat is használunk, tovább fokozzuk az edzés hatékonyságát.
Nem mell(ékes)
• A GERINCOSZLOP EGYENESÍTÉSE Próbáljuk meg kihúzni magunkat, amennyire csak tudjuk! Éreznünk kell közben, hogyan „nyílik ki” mellkasunk és egyenesedik ki a nyakizmunk. • A MELLKAS NYÚJTÁSA Kezünket kulcsoljuk össze a hátunk mögött, és húzzuk karjainkat lefelé, miközben vállainkat is lefelé húzzuk! Majd emeljük meg kissé mindkét karunkat! • A HÁT NYÚJTÁSA Mindkét kezünket összeérintett tenyérrel (mintha imádkoznánk) tartsuk a szegycsont előtt, majd lassan emeljük a fej fölé! Vállainkat húzzuk hátra, két könyökünket távolítsuk, amennyire csak tudjuk! Ezután engedjük le karjainkat oldalt! • A NYAKIZMOK ERŐSÍTÉSE Mindkét kézfejünket helyezzük a homlokunkra! Fejünket tartsuk egyenesen! Öt-hét másodpercig nyomjuk erősen a kezeinket a homlokunkhoz, majd lazítsunk! • A VÁLLÖV ERŐSÍTÉSE Hajlítsuk be karjainkat! Kezünket feszítsük meg nyújtott ujjakkal a mellkasunk előtt, és mozgassuk őket fel-le! Közben egyre fokozzuk a tempót!
JÓ TANÁCS! A látványos és mielőbbi hatás elérése érdekében a gyakorlatokat érdemes naponta legalább nyolcszor megismételni!
Sportmelltartót! A melleknek egyáltalán nem tesz jót, ha „ugrálós” sport közben szabadon mozognak. Különösen kocogáskor, kosár- és röplabdázáskor fontos, hogy jól tartó sportmelltartót viseljünk. „Mellbarát” sport az úszás és az evezés. |